Články

Okrem toho, že sa vám vyfiltrované letenky zobrazujú na mape, takisto ich môžete nájsť aj v časti „Články za posledných (x) dní“, ktorá sa nachádza pod filtrom. Tu si môžete preklikávať medzi sekciami Články a Letenky. V rámci sekcie Články nájdete príležitostné akciové letenky, ktoré sú väčšinou aktuálne po kratšiu dobu, zatiaľ čo v sekcii Letenky nájdete prevažne dlhodobejšie akcie.
CESTOHĽAD
Hlavným cieľom Cestohľadu je poskytnúť možnosť vyhľadávať články s lacnými letenkami a letenky samotné prostredníctvom jedného spoločného rozhrania. Chceme našim návštevníkom uľahčiť život a umožniť im pomocou pár kliknutí nájsť všetky výhodné letenky na jednom mieste.
Ako Cestohľad funguje?

Cestohľad neustále prehľadáva všetky slovenské a české cestovateľské stránky, blogy lovcov leteniek a vyhľadávače a sleduje, či bol vydaný nový článok alebo nájdená nová výhodná letenka. Následne je na každý nález aplikovaný algoritmus pre detekciu lokalít a cien leteniek, ktorý náš tím neustále vylepšuje.

Z nájdených článkov a leteniek si potom môžete vyhľadať práve také, ktoré vás zaujímajú. Aby sa vám podarilo čo najefektívnejšie vyhľadať články o najlacnejších letenkách, o ktoré máte záujem, je vo vyhľadávači na našej stránke možné využiť viacero filtrov. Základný filter vám ponúka možnosť zadať cieľovú destináciu (alebo viacero cieľových destinácií), maximálnu cenu danej letenky a maximálnu dobu, pred ktorou bol článok s akčnou letenkou vydaný. Rozšírený filter vám ďalej ponúka možnosť zadať taktiež odletovú destináciu a minimálnu cenu danej letenky. Odporúčame nepoužívať filter miesta odletu, pretože ho nie je možné vždy správne detekovať, keďže nebýva uvedené v titulku článku. Všetky weby, z ktorých články a letenky zhromažďujeme, sú však určené pre slovenský a český trh, a tak sa dá predpokladať, že miesto odletu bude v prijateľnej dostupnosti.

Cestohľad vám taktiež ponúka skvelú možnosť, ako byť informovaný o nových akčných letenkách presne podľa vášho výberu, a to čo najskôr po ich vydaní. Stačí, ak si v našom filtri zadáte vami požadované kritériá, ktoré by mala letenka, ktorá vás zaujíma, spĺňať. Následne kliknete na možnosť @ zasielať na email. Ak tak urobíte, Cestohľad vám bude vždy ihneď po objavení článku s lacnou letenkou, ktorá spĺňa vaše kritériá, zasielať notifikácie na vašu emailovú adresu. Vďaka tomu tak výrazne zvýšite svoje šance na to, že sa vám podarí získať skvelú akčnú letenku.

A ak ešte neviete, kam presne by ste chceli letieť, môžete na našej webovej stránke využiť prehľadnú interaktívnu mapu. V nej nájdete všetky výhodné letenky, ktoré v súčasnosti Cestohľad ponúka. Stačí si na mape dostatočne priblížiť oblasť, ktorá vás zaujíma a ihneď zistíte, aké akčné letenky sú momentálne dostupné.

V čom sme iní ako bežné vyhľadávače leteniek?

Ako sme už zmienili, Cestohľad nie je štandardný vyhľadávač leteniek, akých na trhu existuje pomerne veľké množstvo. Na webových stránkach takýchto vyhľadávačov si môžete vyhľadať letenky podľa dátumu odletu a príletu, požadovaného miesta odletu a príletu a množstva ďalších kritérií. Klasický vyhľadávač vám následne ponúkne výsledky, ktoré spĺňajú vami zadané kritériá. To isté môžeme povedať aj o Cestohľade, no existuje tu pár rozdielov.

Hlavnou úlohou Cestohľadu je vyhľadávať medzi článkami o najlacnejších letenkách, nie medzi všetkými letenkami, ktoré sú na trhu dostupné. Štandardný vyhľadávač vám teda ponúkne výsledky vo všetkých cenových hladinách, no Cestohľad vyhľadá články s akčnými letenkami, ktoré spĺňajú dané kritériá. To znamená, že medzi výsledkami vyhľadávania nájdete len tie najvhodnejšie články s lacnými letenkami, ktoré sú vo väčšine prípadov dostupné iba krátko a vo veľmi obmedzenom množstve.

Mapa

V bežnom zobrazení mapa ukazuje všetky akciové letenky, pričom platí, že sa zobrazuje najlacnejšia cena do danej destinácie. V prípade, že ste použili filter, zobrazuje mapa letenky podľa Vašich kritérií. Žlté symboly označujú oblasti kde je viac leteniek, a pri priblížení na danú oblasť sa Vám zobrazia jednotlivé destinácie v danej oblasti. Po nabehnutí na cenu sa Vám zobrazí názov destinácie, a po kliknutí na lupu,sa daná destinácia ihneď vyfiltruje a môžete si tak ľahko k nej vytvoriť emailovú notifikáciu. K prehľadu notifikácií sa dostanete po kliknutí na ikonu zvončeka v pravom hornom rohu mapy.

Notifikácie

V sekcii notifikácie môžete vidieť prehľad všetkých svojich upozornení. Môžete s nimi pracovať, vytvárať nové, vymazávať už nežiadúce či napríklad dočasne pozastaviť tie, ktoré v súčasnosti nepotrebujete, no chcete si ich uchovať a využiť niekedy v budúcnosti. Notifikáciu môžete vytvoriť veľmi jednoducho, stačí zadať údaje do filtra a kliknúť na tlačidlo Zasielať na email.
Skryť nápovedu
K zlepšeniu poskytovaných služieb a k analyzovaniu návštevnosti používame cookies. Používaním tejto webstránky s týmto vyjadrujete súhlas. Viac informacií.